Przedstawienie:

Smak miodu

Autor: Shelagh Delaney przedstawienia tego autora >

Reżyser: Zbigniew Mich przedstawienia tego reżysera >

Scenografia: Tamas Banovich przedstawienia tego scenografa >

Obsada:

Josephine: Magda Jarosz przedstawienia >

Piotr: Aleksander Fabisiak przedstawienia >

Chłopiec: Szymon Pawlicki przedstawienia >

Geoffrey: Tadeusz Bradecki przedstawienia >

Helena: Ewa Lassek przedstawienia >

* rola dublowana

Opis:

 

Zbigniew Mich, reżyser obecnie granego przedstawienia w Teatrze Kameralnym w Krakowie bardzo starannie połączył skromne pod względem fabuły sceny. Widz nie czuje, że sztuka dramaturgicznie stanowi właściwie tylko studium sceniczne, składające się ze starannie zrobionych portretów ludzki, z których każdy zdradza jakąś potępioną przez społeczeństwo anomalię (…)
Najciekawszą rolą przedstawienia krakowskiego jest rola Heleny grana przez Ewę Lassek. Ta wyniosła, podstarzała piękność, uwikłana w coraz to nowe romanse jest na przemian raz smutna, raz śmieszna, przejmująco jednak kobieca. Lassek doskonale uchwyciła momenty rezygnacji i kurczowych decyzji kobiety, która nie ma właściwie już z czego rezygnować. Wspaniale, z subtelną dawką humoru zagrany jest przez Lassek moment, gdy dowiaduje się, że ojcem dziecka, które urodzi jej córka, jest Murzyn (…)
Role męskie, Piotra (Aleksander Fabisiak) i Geoffreya (Tadeusz Bradecki), poprawnie opracowane warsztatowo, nie wykorzystują w pełni możliwości, jakie daje tekst (…)
Jako całość przedstawienie należy uznać jednak za udane. Z pewnością byłoby ono dużo lepsze, gdyby wykonanie choć jednej z pozostałych ról drugoplanowych dorównywało roli Heleny granej przez Ewę Lassek.
Piotr Jerzy Domański, Legenda miodu, Sztandar Młodych 1979, nr 38.

Animacje kostiumów

Narodowy Stary Teatr w Krakowie tel. 48 12 4228566, 48 12 4228020 wew. 134 fax 12 2927512 e-mail:muzeum@stary.pl
Copyright 2011