Przedstawienie:

Klątwa

Reżyser: Maciej Hanusek przedstawienia tego reżysera >

Obsada:

: Anna Dymna przedstawienia >

: Katarzyna Krzanowska przedstawienia >

: Grzegorz Grabowski przedstawienia >

: Paweł Kruszelnicki przedstawienia >

: Błażej Peszek przedstawienia >

* rola dublowana

Opis:

We wsi Gręboszów ludzie zmagają się ze skutkami suszy. Tamtejszy pleban obwinia za klęskę nieurodzaju mieszkańców, mówiąc że jest to kara za ich grzechy. Chłopi zaś twierdzą, że wszystkiemu winny jest ksiądz, który ma dzieci ze swoją gosposią. Gospodyni pod wpływem szykan sąsiadów oraz ukochanego, który się jej wyrzeka, chce odebrać sobie i swoim dzieciom życie oraz podpalić całą wieś.
Wielka antyczna tragedia, inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, która dzieje się dziś na naszych oczach w domowym zaciszu. Historia o rozczarowaniu instytucjami, w których pokładaliśmy wiarę, utracie stałych punktów odniesienia, które budowały nasz system wartości, a dziś zawodzą. O świecie, w którym brakuje solidarności, prawdziwej wspólnoty, a ludzi dosięgnęła klątwa samotności i poczucia wyobcowania – zwłaszcza w momentach życiowych kryzysów. W końcu opowieść dodająca otuchy i upatrująca nadziei w zmianie oraz postępie.
 
Spektakl zrealizowany w ramach projektu „Młodzi w Starym online”, który realizowany jest wspólnie z krakowską AST. Od strony pedagogicznej nad całością czuwają Remigiusz Brzyk, sprawujący pieczę nad pracami studentów III roku Wydziału Reżyserii Dramatu oraz Paweł Miśkiewicz, który obejmie pedagogicznym nadzorem etiudy studentów II roku. Każda z etiud zostanie wyemitowana na kanale YouTube Narodowy Stary Teatr Live.

Animacje kostiumów

Narodowy Stary Teatr w Krakowie tel. 48 12 4228566, 48 12 4228020 wew. 134 fax 12 2927512 e-mail:muzeum@stary.pl
Copyright 2011