Przedstawienie:

Kwestia techniki

Autor: Michał Buszewicz przedstawienia tego autora >

Obsada:

Jarosław Majzel: Jarosław Majzel przedstawienia >

Gość specjalny: Zygmunt Józefczak przedstawienia >

Gość specjalny: Błażej Peszek przedstawienia >

Gość specjalny: Małgorzata Zawadzka przedstawienia >

Janusz Rojek: Janusz Rojek przedstawienia >

Mirosław Wiśniewski: Mirosław Wiśniewski przedstawienia >

* rola dublowana

Opis:

" (...) W "Kwestii techniki" wszystko jest możliwe. Możliwe, że na scenie zamiast aktorów wystąpią techniczni, możliwe, że ze sceny zostanie się zniesionym, możliwe wreszcie, że porzuci się widownię, żeby biec na drugi spektakl. Jarosław Majzel, Janusz Rojek i Mirosław Wiśniewski porzucają na kilka godzin pracę maszynistów na Scenie Kameralnej w Starym Teatrze, żeby spróbować sił w aktorstwie. Porzucają na chwilę. Porzucają z sukcesem, bo godzina spędzona w ich towarzystwie może podziałać na widza ożywczo. Z dużą dozą dystansu. (...) "

Gabriela Cagiel, "Stary Teatr. Maszyniści show", Gazeta Wyborcza - Kraków nr 85 online, 13.04.2015

" (...) Powstał błyskotliwy, mądry i dowcipny spektakl. Nie tylko o teatrze w ogóle, lecz także o Starym Teatrze w Krakowie - scenie obrosłej wzniosłą legendą, kojarzonej z pokoleniami ikon polskiego aktorstwa. Tym bardziej przewrotnym gestem jest rezygnacja z... aktorów (choć właściwie na chwilę jeden aktor na scenie się pojawia). Nie zmienia to faktu, że oglądamy świetne sceniczne debiuty. Trzech krakowskich "maszynistów" ciętymi ripostami, zmysłem improwizacji i charyzmą mogłoby przyćmić niejednego warszawskiego komika. W czarnym humorze też są nieźli. Bawią i straszą zmyślonymi makabrycznymi historiami o uciętych opadającymi przypadkiem zastawkami aktorskich palcach. Niewidzialnej pracy nie warto lekceważyć. (...)"

Witold Mrozek, "Kim są faceci w czerni? Świetna premiera w Starym Teatrze", Gazeta Wyborcza online, 08.06.2015

" (...) Stają się gwiazdami sceny, wulkanami teatralnej energii. Zagadują przechodniów przez otwarte okno, nakłaniając do wejścia. Opowiadają o swej pracy, niczym aktorzy. O poświęceniu, tajnikach. Za chwilę przejdą niczym w pokazie mody, prezentując kolejne elementy garderoby. Wykonają też szalony bieg z przeszkodami, by na Scenie Kameralnej przygotować scenografię do spektaklu "Sprawa Gorgonowej". Ale to był tylko pretekst, by z kamerą zajrzeć na zaplecze teatru, przejść np. przez legendarne już tajne przejście przez windę. Za chwilę z kolei zobaczymy, jak panowie maszyniści instruują aktora, Zygmunta Józefczaka, każą mu wykonywać zadania aktorskie. Podołał średnio, właściwie mógł stracić palce... (...) "

Łukasz Gazur, "Trzech panów na scenie, nie licząc aktora", Dziennik Polski nr 86 online, 14.04.2015

 

Animacje kostiumów

Narodowy Stary Teatr w Krakowie tel. 48 12 4228566, 48 12 4228020 wew. 134 fax 12 2927512 e-mail:muzeum@stary.pl
Copyright 2011