Życie kręci się w kółko

Elżbieta Champion: Alicja Matusiakówna przedstawienia >

Edward Luton: Igor Śmiałowski przedstawienia >

Anna Shestone: Janina Warnecka przedstawienia >

(…) Zagrano „Życie...” starannie, przy czym mężczyźni byli na ogół lepsi. Na czoło wykonawców wysunął się Mierzejewski, który bardzo trafnie wyczuł i zagrał Cheneya, jego nieco cyniczne doświadczenie życiowe, wyrażające się nie zgorzknieniem lecz pogodną pobłażliwością ironii. Miłe obejście, lekki i w pełni swobodny humor, doskonała sylwetka, złożyły się na jednolitą i bardzo udaną rolę. Biegański jako lordowski rywal, zagrał jego przeciwieństwo, człowieka o przegranej pozycji skutkiem lekkomyślnego skoku w objęcia wolnej miłości, przedzierzgnął się niemal bez charakteryzacji w nerwowego i zgorzkniałego, ale poczciwego nudziarza, w okularach i z widoczna sztuczną szczęką. Ten typ ról mniej odpowiada Biegańskiemu. Czującemu wartość piękna ludzkiego i urody. (…)
Reżyseria Rudzkiego poprawna, dekoracja Pronaszki przedstawiała wnętrze wiejskiej siedziby angielskiej, o jakby norweskim charakterze, z miłym pejzażem za oknami.

Tadeusz Kudliński, Z teatrów krakowskich, Tygodnik Powszechny 1946, nr 21.