FOCUS ON MITOS21: DEDAL ŚNI

DEDAL ŚNI
tekst, reżyseria i dramaturgia: Stephan Seidel; scenografia: Michał Korchowiec

pokazy: 27, 28 listopada, NOWA SCENA, g. 19.00

Dedal śni to teatralna adaptacja mitu o Dedalu i Ikarze według Przemian Owidiusza.
U Owidiusza mit zaczyna się budową labiryntu, w którym zostanie zamknięty Minotaur. Wewnętrzne pragnienie Dedala, żeby się uwolnić, jest centralnym tematem nowego opracowania. Tęsknota, która przez Owidiusza została wpisana w zwartą strukturę wierszy. Na skrzydłach zrobionych z ptasich piór i wosku, przytwierdzonych do ramion Dedal i Ikar wylatują na wolność. Ale Ikar spada, ponieważ za bardzo zbliża się do słońca. Tym samym Dedal traci swojego jedynego syna. Czy więc marzenie Dedala, żeby latać, jest zuchwałe? Czy dlatego zostanie ukarany? Czy może jego pragnienie wolności jest zuchwałe? Zuchwałe, dlatego, że myśli tylko o sobie? Zuchwałe, dlatego, że wolność jest niemożliwa?

występują:
Iwona Budner, Aldona Grochal, Ewa Kaim, Ewa Srokowska (gościnnie, PWST)